Hayatı film olacak olan Bergen hakkında daha önce duymadıklarınız

Şarkılarıyla arabesk müziğin 'acıların kadını' olarak anılan, hayat hikayesi yakında sinema filmi olacak olan Bergen'in yaşamı, tıpkı şarkılarında olduğu gibi acılarla dolu.

Sen Affetsen Ben Affetmem şarkısıyla arabesk müziğin unutulmazları arasına yerleşen Bergen, yaşamıyla acıların kadını olarak bilindi. Hayatı sinema filmi olacak olan ve Farah Zeynep Abdullah tarafından canlandırılacak Bergen hakkında bilmeniz gereken 3 detay bilgi bulunuyor.

Hayatı film olacak olan Bergen hakkında bilmeniz gereken, maddi imkansızlıklar yaşamasaydı belki de daha farklı bir müzik kariyerinin olacağını gösteren yürek burkan o detaylar şu şekilde...

1- Müziğe karşı çok yetenekliydi. İlkokulda hem mandolin çalıyor hem de şarkı söylüyordu. Onun bu yeteneğini keşfeden öğretmenleri, mezun olur olmaz onu konservatuvara yöneltti. Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü'nü birincilikle kazandı. İlk iki yıl hem piyano hem de viyolonsel eğitimi aldı. Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle okulunu yarım bırakmak zorunda kaldı.

2 - Okulunu bırakıp sahnelere adım atmadan önce bir süre PTT'de çalıştı. Burada çalışabilmek için yaşını büyütmek zorunda kaldı.

3 - Sahne adını Norveç'in Bergen adlı kentinden aldı. Bu ismi seçmesinin sebebi, şehirden etkilenmesiydi.

YORUM YAP
YORUMLAR