Spermsiz boşalma sorunu nedir?

Bünyenin yeterli düzeyde sperm üretememesi durumunda spermsiz boşalma olabilir. Peki bu durum hastalığa neden olur mu? İşte cevabı...

Cinsellikte sıklıkla yaşanan sorunlardan biri de spermsiz boşalmadır. Bu durum  kişinin bünyesinin yeterli düzeyle sperm üretememesi durumuyla alakalıdır. Erkeklerin konuşmaktan utandığı konulardan biri olan spermsiz boşalma neden olur? sorusunu sorduk Ürolog Op. Dr. Murad Çeltik bakın bu konuda neler anlatıyor?

SPERMSİZ BOŞALMA NEDEN OLUR?

 Erkeklerde görülen boşalma sıkıntıları zaman zaman çiftlerin cinsel yaşamlarını sekteye uğratmakta ve uzun süreli birlikteliklerde sorunlara sebep olmaktadır.

Spermsiz Boşalma bu sorunlardan biridir.  Spermsiz boşalmada bünye sperm ürtmekte sıkıntı çekmekte ve boşalma sırasında dışarıya bir sperm çıkışı olmamaktadır.

İçe ya da geriye boşalma durumunda birey boşalır ancak spermler penis yoluyla dışarı atılmazlar. Bunun yerine idrar torbasına yönelirler ve daha sonra idrar ile dışarı atılırlar. Bunun sebebi bir rahatsızlık sonucu kullanılan ilaçlar ya da rahatsızlığın kendisi olabilmektedir.

YORUM YAP
YORUMLAR