İyi seksin 4 sırrı

Cinsel ilişkide bazı şeylerin seksi iç çamaşırlarından daha etkili olduğu ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalar, ön sevişme ve seksi iç çamaşırından daha çok tatmin yaratan bir etmen buldu: Seks sırasında konuşmak. Örneğin cinsel ilişkide “Seni seviyorum” demek partnerinizi çok memnun ediyor.

39 bin heteroseksüel çiftle anket yapıldı. Chapman Üniversitesi’ndeki bilim adamlarının bu çalışmasıyla anlaşıldı ki, tatmin olmanın sırrı “Seni seviyorum” demek. Anket sonucunda cinsel hayatında tatmini yaşadığını söyleyen erkeklerin yüzde 75’i, kadınların ise yüzde 74’ü seks sırasında ‘seni seviyorum’ diyor.

 

İŞTE 4 SIR… 

Çalışmaya katılan kadınların ortalama yaşı 40, erkeklerin ise 46 olurken seks sırasında ne kadar çok iletişim kurulursa, tatmin olma düzeyinin o kadar çok arttığı ortaya çıktı.

Yapılan ankete göre;

-Erkeklerin yüzde 75’i kadınların ise yüzde 74’ü seks esnasında “Seni seviyorum” cümlesini duymaktan memnun oluyor.

-Seks yaparken partnerinizi övmek ve ne istediğini sormak memnun edici sonuçlar doğruyor.

-Gün boyunca telefonda ya da e-posta yoluyla seks hakkında konuşmak yatakta daha iyi vakit geçirilmesini sağlıyor.

-Ayrıca seksi iyi hale getiren şeylerden bir tanesi de seks sırasında olan komik olaylar.

Yapılan çalışma çiftlerin ilk yıllardan sonra seks hayatının durağanlaştığını ve birkaç yıldan itibaren seksin bittiğini ortaya koydu. Çiftlerin yaklaşık yüzde 83’ü ilişkilerinin ilk altı ayında ki seks hayatından memnun olduklarını söyledi. Katılımcı erkeklerin yüzde 43’ü, kadınların ise yüzde 55’i seks hayatından mutlu. Kalan katılımcı erkeklerin yüzde 16’sı kadınların yüzde 18’i bu konuda tarafsız olduğunu söyledi. Erkeklerin yüzde 41’i kadınların ise yüzde 27’si seks hayatından memnun değildi.

 

YORUM YAP
YORUMLAR