Tırnaklarınızı güçlendirmenin yolları

Her gün tırnak uzatıcı serum kullanın. Çünkü uzatıcı serumların içinde biotin vardır ve biotin hem tırnak etlerinizi sağlıklı tutar hem de tırnaklarınızı güçlendirir.

Kütikül yağı, tırnaklarınızı korurken aynı zamanda enfeksiyon oluşumunu önler. Gün içinde toplantılarınız arasında ya da internette gezerken tırnaklarınıza kütikül yağı sürün.

Güçsüz tırnaklar soyulur ve çabuk kırılır. Bu nedenle her gece elinize sürdüğünüz kremleri tırnaklarınızın üstüne ve tırnak etlerinize de sürün.

 

Tırnak güçlendiricilerin içinde protein ve tırnaklarınızı beslerken güçlenmesine de yardımcı olan bileşenler vardır. Bu nedenle tırnaklarınıza sık sık tırnak güçlenledirici sürün.

Tırnaklarınızı yuvarlak ya da köşeleri kıvrımlı törpülemeye özen gösterin. Çünkü köşeleri küt olan tırnakların bir yere takılması ya da kırılması daha çabuk olur ve bu da tırnaklarınızın gücünü kaybetmesine neden olur.

Evde temizlik yaparken kullandığınız deterjan gibi ürünlerin içinde bulunan bileşenler, tırnaklarınızın kurumasına ve zarar görmesine neden olur. Bu nedenle temizlik malzemelerini kullanırken ellerinize temizlik eldiveni giyin ve işiniz bittikten sonra ellerinizi yıkayarak nemlendirin.

Ojelerinizi çıkarmak için içinde bakım yağı olan oje çıkarıcılardan kullanın. Özellikle içinde aseton bulumayan oje çıkarıcılarını da tercih edebilirsiniz. Her ne kadar ojelerinizi çıkarmak için biraz zaman harcamak zorunda kalacak olsanız da bu oje çıkarıcılar tırnaklarınıza zarar vermeyerek güçlü kalmalarını sağlayacaktır.

 

Dikkatini Çekebilecek Diğer Haberler ;

YORUM YAP
YORUMLAR