Orgazmı kolaylaştıracak pozisyonlar nelerdir?

Doğru pozisyonlar sayesinde orgazm olup, mutlu bir cinsel birlikteliği sağlayabilirsiniz.

ORGAZM NEDİR?

Orgazmı yaşamış kadın ve erkeklere soracak olursak onlar neredeyse kendinden geçtikleri, vücutlarının baştan aşağı kontrolsüzce titrediği, volkanik bir patlamaya benzer yoğun bir zevk halinden bahsediyorlar ve bilirsiniz duygular anlatılmaya başlandığında eksilirler. Kadınlar için harika bir haber verelim: Orgazm pozisyonları regl sancısına iyi geliyor!

Orgazm neden olunmaz?

Orgazma ulaşamamanın yanlış uyarılma, vücudunu tanıyamama, partnerinizle rahat olmama, doğru pozisyonu yakalayamama veya kendinize yeterince zaman vermeme gibi bir milyon farklı nedeni sıralanabilir ama sanırım bunlardan en önemlisi zihinsel olarak hazır olmamak.

ORGAZM NASIL OLUNUR?

Seks sırasında partnerinize odaklanmak ve onu fantezilerinizle yaşamak orgazm olma yolunda kullanabilir en etkili silahlardan biri.

Orgazm pozisyonları nelerdir?

Kadın ve erkek birbirini gördü, sevdi, evlendi ve sonsuza kadar mutlu yaşadı. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Gerçek mutluluğun yolu seksten geçiyor. Hanımlar, beyler... Doğru pozisyonlar sayesinde orgazm olup, mutlu bir cinsel birlikteliği sağlayabiliyorsunuz.

Kadınlar için orgazm pozisyonları nelerdir?

Dünyanın tepesi: Orgazm pozisyonları arasında bu bir numara! Çünkü kadınlar üstte olduğu pozisyonlarda orgazm olmaya daha meyilli oluyorlarmış. Elbette bunun bir nedeni var. Kadınlar üstte olduklarında sürtünmenin hızını ve derinliğini ama en önemlisi de klitorisleri üstündeki baskıyı kontrol edebildikleri için kendi orgazmlarını yönetmeleri çok daha kolay oluyormuş. Partnerinizin üstünde 180 derece açıyla oturduktan sonra bacaklarınızı dizlerinizden kırıp uzatın ve partnerinizin bacaklarının iki yanına açın. Bu pozisyon hem partnerinizin uyarılmasını hem de sizin klitoral uyarılmanızı artırıp hareketi devam ettirdiğinizde her ikiniz için de bir vajinal orgazm patlaması yaratacak.

Yastığı ısırma zamanı: Orgazm pozisyonları arasında Doggy pozisyonuna çoğumuz aşinayızdır, ellerin ve ayakların yerde olduğu, pilates derslerinde masa pozisyonu diye de geçen pozisyondan bahsediyoruz elbette. Doggy pozisyonu birçok çift için vazgeçilmezdir ama biraz değişiklikle sonunda o baştan aşağı titremeyi yaşamayı kim istemez? Karnınız üstünde uzanırken kalçanızı biraz-çok değil- kaldırın ve partnerinizin penisinin vajinanızda ilerleyebildiğinden emin olun. Partneriniz eliyle yan tarafınıza yaslanabilir veya üzerinize uzanabilir. Bu pozisyon hem partnerinizin girip çıktıkça daha yoğun bir sürtünmeye ulaşmasını sağlayacak hem de sizi yatağa doğru bastırdıkça klitorisinizdeki uyarılma artacak. Bir sonraki yakınlaşmanızda partnerinize sunmak için harika bir sürpriz...

Erkekler için orgazm pozisyonları nelerdir?

Misyonerden güzeli: Orgazm pozisyonları arasında bu pozisyon hem kadınlar hem de erkekler için daha yoğun bir orgazm öncesinde ısınmanın harika bir yolu. Sırt üstü uzanır durumdayken kalçanızın altına bir yastık koyarak yükselin, bacaklarınızı yukarı kaldırıp partnerinizin omuzlarına ikiye katlanmışsınız gibi yaslayın.  Bu bildiğimiz misyoner pozisyonu partnerinizin içinize yerleşmesini kolaylaştıracak ama elbette bitmedi, bu sadece yoğun bir orgazm için ısınmaydı! Isınma hareketinizi bir süre devam ettirdikten sonra bacaklarınızı indirin ve partnerinizin Coital uyum tekniği pozisyonuna gelmesini sağlayın. Bu teknik partneriniz üstteyken penisinin tabanını klitorisinize dayayıp klitoral bölgeyi sallanan bir hareketle sürekli olarak uyarmasıyla oluşur ve her iki tarafa da unutulmaz bir orgazm deneyimi yaşatır. Bacakların arzulu buluşması: Seks bazen bir sürü uzanma gerilme hareketi ile spor salonunda kardiyo yapma hissi verebiliyor. Biraz daha rahat hareketlerle orgazm olmamız mümkün olsa ne iyi olurdu değil mi? Bu pozisyon tam da ihtiyacımız olanı bize veriyor. Siz sırt üstü uzanırken partneriniz yan tarafınıza uzansın, bacaklarınızı kalçasının yan taraflarına alsın ve bir köprü oluştursun. Rahatlayıp doruğa ulaşmanız uzun sürüyorsa bu pozisyon tam sizin için, keyfiniz yorulmadan uzun süre devam edebilir. Doruğa ulaşmak istediğiniz an kendinize dokunmanız veya partnerinizi elinizle uyarmanız yeterli.

Orgazm doğumu tetikler mi veya hamilelik sürecinde bebeğe zarar verir mi?

Doktorlar orgazmın doğumu ancak erken doğum riski varsa tetikleyebileceğini söylüyorlar. Zaten öyle olduğu durumda bile orgazm sonrası salgılanan endorfin hormonu bebeğe zarar vermek bir yana yarar getiriyormuş. Yani korkacak hiçbir şey yokmuş.

ELELE DERGİSİ

 

YORUM YAP
YORUMLAR