Cinsel ilişkiden önce bunu yapıyorsanız bulaşıcı hastalığa yakalanabilirsiniz!

New York'ta görevli ürolog David Kaufman, cinsel ilişki dolayısıyla bulaşıcı hastalığa yakalanmamak için önemli bir tavsiyede bulundu.

ABD’li bilim insanlarının yaptığı açıklama sosyal medyada günün konusu oldu. New York’ta görevli ürolog David Kaufman cinsel ilişki öncesind, cinsel hastalıkların bulaşmaması için önemli bir tavsiyede bulundu.

New York’ta çalışan ürolog David Kaufman, “Kadınların yanlış anladığı bir şey var. Cinsel ilişkiye girmeden önce tuvalete gidilmesi gerektiği tavsiye edildi. Fakat bu aslında bulaşıcı hastalıkların yayılmasına sebep oluyor” dedi.

Cinsellikle ilgili her şey doğuştandır, öğrenilmez: Bu mit cinsellik hakkındaki öğrenmeleri engeller. Cinselliğin doğuştan getirilen içgüdüsel ve fizyolojik tarafları tabi ki vardır. Ancak cinselliğin davranışsal kısmı öğrenmeyle ilişkilidir. Cinsel yaşam yönelik edinilen yeni bilgiler hazzı artırır. Cinsel bilgi ve beceri düzeyinin artması cinsellikle ilgili algıyı değiştirir ve cinselliği daha özgür yaşamasını sağlar.

Kaufman, cinsel ilişkiye girdikten sonra tuvalete gitmenin normal olduğunu söyledi ve cinsel ilişki öncesi bunun yapılmasının sakıncalı olduğunu dile getirerek, Yahoo News’a şu açıklamalarda bulundu:

KADINLARDA CİNSEL İSTEKSİZLİĞİN NEDENLERİ  * Toplum baskısı * Cinsellik hakkında yanlış inançlar * Evde ya da işte sorunlar

“Cinsel ilişki sırasında vajinadaki bakteriler idrar yoluna ulaşabilir. Eğer öncesinde idrar yapıldıysa bunu dışarı atacak bir sıvı kalmamış oluyor. Dolayısıyla bu bakteriler ciddi rahatsızlıklara ve büyük acılara sebep olan enfeksiyonlara sebep olabilir” dedi.

YORUM YAP
YORUMLAR