Yüksel Aytuğ, "Çukur’da debelenmek!.."

Sabah yazarı Yüksel Aytuğ, ekranların en çok izlenen dizilerinden biri olan “Çukur”un neden eski forsunu kaybettiğini masaya yatırdı!..

Bir diziye bağlanıyorsunuz, her bölümünü kaçırmadan takip etmeye başlıyorsunuz. Ama dizi, ikinci yıla girince patinaj yapmaya başlıyor. Çünkü hikaye tükeniyor. O saatten sonra 'senaryo yazmanın' yerini 'sündürme' alıyor. Senaryo grubu kafa kafaya verip diziyi nasıl uzatabileceğine dair planlar yapmaya başlıyor. Doğal olarak dizinin keyfi filan kalmıyor.
 

Bunca girizgahı yapmama sebep olan dizilerin başında, Show TV'deki 'Çukur' geliyor. Dizi, bu sezon geviş getirmeye başladı. Hikaye, kukalı saklambaç oyununa döndü. 'Çukur' denilen mahalleyi bir 'Karakuzular' ele geçiriyor, bir 'Kosovalılar'.
 

'Çukur'un neden bu kadar önemli olduğunu ise bilen yok. Bulgarların bir gecede kellelerini kesip helikopterle mahalleye 'serptiği' bu 'Karakuzular'dan bizimkilerin neden bu kadar çekindiğini bilen de... Hikaye bitip tekrarlar başlayınca, ister istemez mantık ve devamlılık hataları da ortaya çıkıyor. Örneğin; bir hafta önce konu edilen organ hırsızlığının bir hafta sonra esamisi okunmuyor filan...
 

En iyisi konuyu siz değerli okurlara havale etmek. Zira köşemize'Çukur'la ilgili çok fazla eleştiri mesajı geldi. Bu cumartesi Okur Mektupları köşemizde bizimkiler 'Çukur'u iyice bir çitileyecekler, haberiniz olsun..

YORUM YAP
YORUMLAR