Regl döneminde seks yapmak zararlı mı?

Uzmanlar adet günü seks yapılabilir mi sorusunun yanıtını verdi. İşte adet günü seks yapılamaz sorusunun yanıtı!

Adet günü seks yapılır mı? Bu soru hastalardan sık duyduğumuz sorulardan birisidir. Adet zamanında ilişkiye girilirse gebelik olur mu? Kısırlık yapar mı?

Bunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir. Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dokulmesidir. Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

Omega-3 beyin kanaması nedeni Omega-3 beyin kanaması nedeni

 

Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar; Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu, vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu, bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.

SEKS ÖNCELİĞİ KİŞİLERE GÖRE DEĞİŞİYOR! 

Adet sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere, ve de kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.

Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir. Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığıda mevcuttur, bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler, oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi, bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.

YORUM YAP
YORUMLAR