Ön sevişme nedir? İşte püf noktaları

Sağlıklı cinsel hayatın temel taşlarından birisi olan sevişme konusunda doğru bilinen yanlışlarda çok fazla.

Ön sevişme teknikleri (resimli anlatım)

Ruhunuzu ön sevişmeye katın

Kadını zevke getirmek için ‘’görev icabı’’ yapılan ön sevişme, bırakın zevki, partnerinize itici dahi gelebilir.

Bir an önce cinsel birleşmeyi sağlamak için gelişi güzel ön sevişme yapmayın. Hatta bu konuda tavsiyem şu; Sanki biç cinsel birleşme olmayacak gibi,ön sevişme ile orgazm yaşanacakmışçasına ön sevişme yapın.

YOUTUBE KANALIMA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Sakin olmak, aceleci davranmamak, karşılıklı verilen zevkin tadını çıkarmak mükemmel bir ön sevişmenin ilk kuralıdır.

 

Seksi iç çamaşırları giyinin

Eğer zaman ve mekan uygunsa hem erkek,hem kadın fantezi iç giyimden destek alabilir. Bu tür kıyafetler ve iç çamaşırları eşinizi veya sevgilinizi baştan çıkarmaya yardım eder.

 

Kurallara bağlı kalmayın

Çoğu ön sevişme teknikleri yazısında dudaklar, boyun, göğüsler ve genital bölge sıralaması verilir...

Yani yukarıdan başlayıp aşağı doğru inen bir ön sevişme uygulanması önerilir. Ben buna katılmıyorum. Bu tür liste ve sıralamalar ön sevişmeyi mekanik hale getirir, sıradanlaştırır.

O an partnerinizin beklentisini anlayıp, pekâlâ oral seksle de başlayabilirsiniz! Önemli olan karşılıklı zevk almak ve sekse hazırlık yapmak ise, gerisi ayrıntıdan ibarettir.

Öpüşmeyi ihmal etmeyin

Cinsel uyarımın ilk belirtisi ateşli öpüşmedir...’’Mükemmel öpüşmenin sırları’’ isimli yazımda ayrıntılı olarak açıkladığım teknikleri uygulayarak ön sevişmede eşinizi baştan çıkarabilirsiniz. Öpüşme yazımı da okumak isterseniz linki tıklayın: 

Ön sevişmede öpüşmeyle ilgili uyarımız ise; Aşırı salyalı,dilin hep ön planda olduğu öpüşmelerden kaçının. Evet,Fransız öpücüğü sekste şehvetin göstergesidir ama, fazlası partnerinizin dikkatini dağıtır,mide bulantısına bile neden olabilir.

 

Sevişirken konuşun

Dozunda bir konuşma, ön sevişmede hem erkeği hem kadını tahrik eder. Özellikle karşı tarafı incitmeden yapılan argo konuşmalar, fantezi amaçlı diyaloglar ön sevişmede zevkin doruklarına çıkmayı sağlar. 

 

Ellerinizi kullanın 

Çoğu erkek ve kadın ön sevişme esnasında tek el kullanır veya hiç kullanmaz... Oysa partnerin zevk noktalarını ne kadar çok uyarır isek denli başarılı ön sevişme yaparız.

Örneğin; Dudaklarla öpüşürken, harmonik bir şekilde sol el ile göğüsleri okşamak, sağ el ile anal bölgeyi ve vajinayı uyarmak kadına müthiş zevk verecektir. Aynı şekilde, kadın öpüşürken aynı anda erkeğin penisini okşayabilir.

Oral seksi layıkıyla yapın

Oral seks olmaz ise o ön sevişme eksiktir.


 

Süreyi ayarlayın

Bana en çok gelen sorulardan birisi de ön sevişme süresiyle ilgilidir...’’Ön sevişme kaç dakika sürmeli?’’ diye soran danışanlarıma verdiğim cevabı sizlerle de paylaşayım;

Değerli okuyucularım, ruhunuzu katarak yaptığınız ön sevişmenin ideal bir süresi yoktur. Ön sevişmeyi süre, zaman, dakika gibi göstergelere bağlı kalarak yaparsanız zaten kendinizi ön sevişmeye vermemişsiniz demektir...

Akışına bırakın, ön sevişmenin tadını çıkarın. Doğru zamanda zaten her iki taraf da cinsel birleşmeye geçmeyi isteyecektir.

Mutlaka bir süre vermemi istiyorsanız, yukarıdaki kriterlere göre yapılan kaliteli ön sevişme ortalama 15-25 dakika sürer.

YORUM YAP
YORUMLAR