Lezbiyenler hakkında merak edilenler!

Herkesin cinsel tercihleri farklı olabilir ve saygı gösterilmelidir.

Soru 1 : Bir kadın hiçbir erkekle birlikte olmadan lezbiyen olduğunu nasıl anlayabilir?

YOUTUBE KANALIMA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu soruya verilecek en iyi yanıt başka bir soru sormaktır; Hiçbir kadınla birlikte olmadan heteroseksüel olduğunuzu nasıl biliyorsunuz? Ayrıca lezbiyenlik sadece seksle ilgili dürtülerden ibaret bir şey değildir. Lezbiyenlik hormonal, psikolojik, fiziksel,düşünsel eğilimleri de barındıran bir yaşam tercihidir.

Soru 2: Sevişirken kadın kim oluyor,erkek kim oluyor?

Yukarıda da açıkladığım gibi, Eşcinsel kadınların ilişkilerinde roller alıştığımız kurallara bağımlı değildir. Lezbiyen bir çift,bildiğimiz standartlarda seks yapmaz. O an karşılıklı olarak hangi duygu ve hisleri doyurmak istiyorlarsa o şekilde sevişirler.

Soru 3: Lezbiyenler hiçbir zaman erkeklerle sevişmez mi, erkekler lezbiyenlere çekici gelmez mi?

Hayır. Lezbiyen bir kadın asla erkeklerle birlikte olmaz, herhangi bir erkekte cinsel açıdan ona çekici gelmez. Biseksüellik ile  (hem kendi cinsiyle hemde karşı cinsle birlikte olan insan) lezbiyenlik karıştırılmamalıdır.

Biseksüel bir kadın hem erkeklerle hem de kadınlarla birlikte olabilir ama lezbiyen kadının tercihi, ilgisi daima kendisi gibi kadın partnerleredir.

 

Soru 4: Lezbiyen bir kadın çevresindeki her kadın veya kıza ilgi duyar mı?

Bu soru da soruyla yanıtlanabilir; ‘’ Heteroseksüel bir kadın eşinden veya sevgilisinden başka her erkeğe ilgi mi duyuyor? ‘’ Lezbiyen olmak demek cinsel bir açlıkla her önüne gelen kadına asılmak demek değildir. Lezbiyen insanların da ilişkiye dair etik ve ahlaki değerleri vardır.

Soru 5: Lezbiyenlikten vazgeçip normal kadın olunur mu?

Soruyu cevaplamadan önce sorudaki bir anormalliği vurgulamak isteriz ; Normal kadın...  Kendi cinsini tercih etmek bir anormallik veya hastalık değildir. Sorunun yanıtına gelecek olursak; Lezbiyenlik istenildiğinde girilen istenildiğinde çıkılan bir yaşam tercihi değildir. Bir kadın lezbiyense lezbiyendir. Yani cinsel fanteziler yaşamak veya merakını gidermek için lezbiyen olamazsınız. Biseksuel olursunuz. 

 

Soru 6 : Lezbiyenler orgazm olur mu?

Elbette olurlar. Hatta bazı bilimsel çalışmalar, hemcinsiyle sevişen kadınların, erkeklerle sevişen kadınlardan daha sık ve şiddetli orgazm olduklarını göstermektedir. Aslında bu normal bir sonuç çünkü bir kadının sekste nelerden zevk aldığını en iyi bilen başka bir kadındır.

YORUM YAP
YORUMLAR