Kadınlar orgazm olduğunu nasıl anlar?

Son yıllarda kadınların en büyük sorunlarından biri orgazm ve g noktası. Çünkü artık kadınlar da erkekler gibi cinsel bir doyum yaşamak istiyor.

Son yıllarda orgazm ve G noktası kadınların gündemini oluşturan en önemli konulardan biri. Kafalarda hep aynı soru: Kadınlar neden orgazm sorunu yaşarlar?


a)Cinsellik hakkında bilgi eksikliği mi ya da deneyim eksiliği mi?
b)Dini öğretilere bağlı korkular mı veya toplumsal baskılar mı?
c)Erkekten kaynaklanan sorunlar mı ????
d)Hepsi
Dr. Gülay Boztosun öncelikle özellikle yürümeyen ve sorunlu olan ilişkilerde en önemli eksiklerden birinin cinsel tatmin olduğunu yani yaşanılan orgazm problemlerinden kaynaklandığını söylüyor.

Peki bunun sorumlusu kim ve bu durum gerçekten vücut yapısından kaynaklanıyorsa nasıl düzeltilebilir? 
Öncelikle bilmeliyiz ki, G noktası ve gerçek orgazmın hissedilmesinde hem cinsellik hakkında bilgi ve deneyim eksikliği hem de kadınların çocukluklarından itibaren cinsellik ve tatmin konusunda baskı altında kalarak yetişmesi, partneriyle ilişkisinde de kendini ifade edememesi oldukça etkili.

Kadınlar kendi vücutlarını tanıdıkça ve yaşlarıyla doğru orantılı olarak ne istediklerini bilmeleri ile yaşadıkları cinsel tatmin de o oranda yükseliyor. 

“Orgazm fiziksel bir aktiviteden ibaret değildir; partnerlerin karşılıklı duygusal yoğunluğu ve birbirleriyle bütünleştiği bir oluşumdur”. 
Boztosun’a göre orgazm için partnerinizin nelerden hoşlandığını, zevk aldığını ve nelerden hoşlanmadığını bilmek önemli başlangıç noktası. Partnerler ne kadar birbirlerini tanırsa orgazma ulaşmaları da o kadar kolay oluyor.

Birbirlerini tanıma evresindeki çiftlere ise cinsel birleşme olmadan mastürbasyon ya da oral seks yapmaları ve birbirlerini ve orgazmı tanımaları önerilmektedir.
Orgazm yolları
Orgazmdan bahsedilince kadında ilk akla klitoris gelmektedir. Ama son yıllarda buna G noktası da eklenmiştir.

Aslında orgazm için klitoris ve G noktası dışında bazı erojen bölgelerden de bahsediliyor. Vajinanın iç kısmında rahim ağızına yakın bir noktadan, ayrıca çoğu kadın ve erkek de de hassas olan anüsden genitale doğru olan hat boyunca mevcut orgazm sağlayacak hassas noktalar mevcuttur. Tabii ki bu hassas noktalar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.  
Nedir bu G noktası?
Gülay Boztosun özellikle G noktasının tek bir noktadan ibaret olmadığını, bunun yaklaşık 2.5 santim büyüklüğünde bir bölge olduğunu belirtiyor. Aslında “nokta” tanımlaması ile algıladığımız kadar küçük alan değil yani.  

G noktası daha yoğun orgazm yaşanmasını sağlayan vajinanın ön-iç kısmında yer alan yoğun sinir hücresi içeren bir bölge. Bu bölgenin özelliği saatlerce erotik haz sağlayabilecek, cinsel açıdan bir kadının en hassas olduğu yer olması.

Ancak bilmemiz gereken şey, vajinal orgazm esnasında G Noktası olarak bilinen bölgenin uyarılabilmesi için, kadının hali hazırda cinsel yönden uyarılmış ve istekli olması gerekliliği. Bu durumda ilk önce zevke eşlik eden ve rahatsızlık verecek düzeyde bir idrar yapma isteği hissedilebilmektedir. Sakın bu baskı duygusu ile kendinizi kötü hissetmeyin.

Ya da tuvalete gitmeye çalışmayın. Çünkü uyarılma devam ettikçe bu duygu ortadan kalkacak ve yerini tamamen zevke bırakacak. Sonuç ise çok daha yoğun bir orgazm hissedilmesi.
G noktası bölgesi kalın olan kadınlarda orgazmın daha kolay olduğu bir gerçek. 

Peki ya G noktası yeterince dolgun ya da kalın değilse?
Bu gibi durumlar için de çözümler üretilmiş. Bu alanı genişletebilmek ya da dolgunlaştırabilmek için bu bölgeye çeşitli madde enjeksiyonları denenmiş ve nihayetinde kollajenin en başarılı dolgu maddesi olduğu tespit edilmiş. Bu şekilde dışardan müdahale ile g noktası daha belirgin bir hale getirilmiş. Peki bu tedavi yöntemi gerçekten sağlıklı bir çözüm mü?
G Noktası enjeksiyonu
Bozkurt özellikle bu konuda kadınlar için başta Amerika ve Avrupa’da uygulanan tedavi yönteminin önemine değiniyor.  Konumu itibarıyla cinsel ilişki esnasında yeterli bir şekilde uyarılamadığı için, genelde birçok kadının bu erojen noktadan habersiz bir şekilde yaşadığı iddiasını mutlaka siz de duymuşsunuzdur. Hatta gerçekten orgazm olup olmadığı konusunda bile emin olmayan birçok kadına rastlamak mümkün. Bu durumda eğer g noktası yeterince belirgin ve kalın değilse uyarı için en iyi yol, dolgu maddesi enjeksiyonları. G noktası enjeksiyonları özellikle Amerika başta olmak üzere Avrupa’da çok uygulanan bir tedavi yöntemi. En güzel tarafı ise cerrahi olmayan, doktor tarafından uygulanması gereken, cinsel yönden aktif kadınlarda kolay uygulanabilen bir tedavi yöntemi olması. 
Bu tedavi için;
Bir kollajen türü kullanılır.
Bu ürün FDA onaylıdır.
Biyolojiktir ve alerji ya da deri testine gerek olmadan kullanılabilir. 
Ve yapılan pilot çalışmada enjeksiyon yapılan 10 kadının 9'unda cinsel uyarılmada artış izlenmiştir.

YORUM YAP
YORUMLAR