Kadınlar neden orgazm taklidi yapar?

Ülkemizde ve dünyada yapılan bilimsel araştırmalar, kadınların sahte orgazm nedenlerini hep aynı başlıklar toplamışlardır.

Ülkemizde bu konuda yapılan bilimsel bir çalışmaya göre,eşinden utandığı için orgazm taklidi yapan kadınların oranı %28.

YOUTUBE KANALIMA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

2- Yanlış anlaşılmaktan korkmak

Sevişme esnasında kendini özgü olarak ifade eden kadın,kocasının veya sevgilisinin kendisine farklı bakacağından endişe duyuyor.

Cinsellik konusunda bilgili ve tecrübeli bir genç kız veya kadın olmanın erkek tarafından farklı algılanacağını düşünen kadın, yatakta sessiz kalıp, zevk alıyormuş gibi yaparak seksi orgazm taklidi ile sonuçlandırıyor.

 

3- Erkeklik egosunu okşamak isteği

Yatakta performansının iyi olduğunun partneri tarafından onaylanması bir erkek için çok önemlidir. ‘’ Karım orgazm taklidi yapıyor  'Karımın orgazm taklidi yaptığını nasıl anlarım?’ gibi sorularla bana gelen danışanlarımda ele aldığım ilk konu yatak performansını araştırmaktır.

Kadın,erkeğin seks performansı konusundaki hassasiyetini bildiği için vasat veya kötü bir sekste bile orgazm taklidi yapıp, eşinin gururunu kırmak istemez.

4- Psikolojik ve /veya fiziksel hastalıklar

Çeşitli nedenlerden dolayı cinsel ilişkide duyulan ağrı, acı kadınların bir an önce sevişmenin sonlanmasını istemesine ve orgazm taklidine neden olabilmektedir.

Aşırı stres, bazı psikolojik hastalıklarda sevişmeye odaklanmayı ve zevk almayı engellemekte,kadını orgazm taklidine itmektedir.

 

5- Eşe karşı beslenen olumsuz duygu ve düşünceler

Kocasına aşık olamamak,onunla sevişmek istememek, zorla seks yaptığını hissetmek,eşten tiksinmek gibi duygusal sorunlar, kadının cinsellikten mümkün olduğunca kaçınmasına, seviştiğinde ise orgazm taklidi ile kocasını  baştan savmasına neden olmaktadır.

6- Yeterince uyarılmadan girilen cinsel ilişki

Kalitesiz ve yetersiz yapılan ön sevişme, kadının yeterince uyarılmadan cinsel ilişkiye girmesine neden olur. Kadının tahrik olmadan yapacağı sekste fiziksel acı duyması ve/ veya psikolojik olarak sekse konsantre olamaması, orgazm taklidi yapması gayet normaldir.

 

7- Kadının cinsellik algısının erkekten farklı olması

Daha önce diğer bir yazımda belirttiğim gibi,kadın orgazmı erkeğinkine nazaran daha karmaşık ve farklıdır.

Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, kadın eğer bir sevişmede psikolojik olarak doyuma ulaşıyorsa, mutlaka orgazm olması gerektiğini düşünmüyor. Sevişme esnasında psikolojik tatmine ulaşan kadın, fiziksel olarak orgazm yaşamasa bile mutlu olup,eşine orgazm taklidi yapabiliyor.

Kadınların orgazm taklidi yapmasının en önemli nedenleri bu şekilde sıralanabilir. Peki orgazm taklidi yapmak ne gibi psikolojik ve fiziksel sorunlara neden oluyor?

Sekste sürekli olarak tatmin olamayan ve eşine tatmin olmuş gibi rol yapan kadında kocasına karşı öfke ve kızgınlık oluşuyor. Orgazm olunmayan ve orgazm taklidi yapılan her sevişmede bu öfke daha da büyüyor,hatta nefrete dahi dönüşebiliyor.

Eğer eşinizle veya sevgilinizle yaşadığınız cinselliğin çoğunda orgazm taklidi yaparak durumu kurtardığınızı düşünüyorsanız, konuya bir de ilişki sağlığı açısından bakmanızda ve gerekli adımları atmanızda yarar var.

Eşinin orgazm taklidi yapıp yapmadığını öğrenmek isteyen erkeklere ise tavsiyemiz şu; Bu yazıda yer alan orgazm olan kadın resimlerine bir bakın. Hepsi gerçek gibi görünüyor değil mi? Oysa tümü profesyonel çekilmiş konu resimleri... Demek istediğimiz; Eğer bir kadın orgazm taklidi yaptığının anlaşılmasını istemiyorsa , sahte orgazmı anlamanız imkansızdır.

YORUM YAP
YORUMLAR