İstanbul'da mini afet: Cevizden büyük dolu yağdı, arabalar suda kaldı

İstanbul'daki yağış yüzünden Topkapı'da sular bir servis aracını ve otomobilleri yuttu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul için 12.20-14.00 saatleri arası için ayaptığı sağanak uyarısının ardından önce Silivri ve Büyükçekmece civarını ardından da Kadıköy ve Anadolu Yakası'nın tamamını dolu vurdu! İstanbul'da hava bir anda karardı ve birçok ilde yağış devam ediyor.

Fotoğraf (Özel)

İstanbul’da dolu yağışı ve sağanak yağmur çok etkili oluyor.

Meteorolojinin uyarılarının ardından özellikle Boğaz çevresi ve Kadıköy’de dolu yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.

Fotoğraf (Özel)

Yağış nedeniyle Topkapı'da arabalar sular içinde kalırken, Kadıköy’de bazı noktalarda yerler kısa sürede beyaza büründü.

VATANDAŞLAR DURAKLARDA MAHSUR KALDI

İstanbul'un pek çok semtinde yağışın devam ettiği süre boyunca, otobüs duraklarındaki vatandaşlar bir yere kıpırdayamadan yağışın azalmasını beklediler.

Bazı kişilerin ise şiddetli dolu yağışına aldırış etmeden sağa sola koşuşturmaları ilginç görüntüler oluşturdu.

SEL VE SU BASKINI UYARISI

Vatandaşlar, aniden bastıran ceviz büyüklüğündeki dolu yağışına hazırlıksız yakalandı.

Yetkililer, ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Fotoğraf (Özel)

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

Meteoroloji’nin internet sitesinden 2 önemli uyarı yapıldı. Yapılan uyarılar şöyle;

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kütahya, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor.

Bu illerimizde ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Fotoğraf (Özel)

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgar; öğle saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) esecek.

Öte yandan rüzgarın yer yer, fırtına şeklinde (70-90 km/sa) esmesi beklendiğinden çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Fotoğraf (Özel)

YORUM YAP
YORUMLAR