İlişkinizde ayrılık zamanının geldiğini nasıl anlarsınız?

Her kadın evliliğini veya iyi giden ilişkisini korumak için elinden geleni yapar. Ama bazı ilişkilerde zor da olsa ayrılık kararı almak zorunda kalabiliyoruz.

Ayrılma işareti sayılabilecek ilişki sorunlarını  şu şekilde sıralayabiliriz;

1-Duygusal boşluk hissediyorsanız; İlişkinizde kendinizi duygusal bir boşlukta hissediyorsanız, partnerinizin sizi duygusal boyutta’’sarıp sarmaladığını'’düşünüyorsanız ayrılma zamanı gelmiş olabilir.

YOUTUBE KANALIMA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Kadınların çoğu duygusal hissizlik nedeniyle bir ilişkiyi terk ederler. Duygusal tatmin yaşanmayan bir ilişkide kadın,başka sahte nedenler bulur ve ilişkiyi bitirebilir. Oysa altta yatan esas neden duygusal boşluktur ve iyi tanımlanması gerekir.

2-Ayrı vakit geçirmek daha cazip geliyorsa; Partnerinizle eskiden olduğu gibi sürekli birlikte zaman geçirmek yerine tek takılmayı veya arkadaşlarınızla zaman geçirmeyi tercih ediyorsanız ve en önemlisi; bu zamanlarda kendinizi daha mutlu hissediyorsanız, bu durum ayrılma işareti sayılabilir. Her çiftin birbirlerinin nefes alabileceği ayrı zaman geçirme anları yaratması gereklidir. Ama ayrı zaman geçirmek için bahaneler üretip, bu zamanlarda kendinizi partnerinizle olduğundan daha mutlu hissediyorsanız, sizin nefes almaya değil, dışarıda kalmaya ihtiyacınız olabilir.

3-Duygusal istismar yaşadığınızı düşünüyorsanız; Çok uzun bir konu ama duygusal istismarı kısaca açıklayacak olursak; Sizin partnerinize verdiğiniz önem ve değerin kötüye kullanıldığını,duygularınızın karşılık bulmadığını düşünmeniz duygusal istismarın kabaca bir tanımıdır. Bir kadın partnerine verdiği değerin, karşı tarafça aynı özen ve derinlikte verilmediğini hissediyor ve sorguluyor ise,en güçlü ayılık nedenlerinden birisi sayılabilir bu durum.

4-Değişim travmaları yaşıyorsanız; İlişkiyi devam ettirmek uğruna yaptığınız tutum ve davranış değişiklikleri sizde bir ''karakter erozyonu'' rahatsızlığı yaratıyor ise, o ilişkide uzun süre kalmanız zorlaşacaktır. Uyumlu bir ilişki için herkes biraz esnemelidir. Lakin,sürekli sizin yaptığınız bu esnemeler kendinizi sorgulamanıza neden oluyor ve kişiliğinizden taviz verdiğiniz düşüncesine kapılıyorsanız, ayrılık çok uzakta olmayacaktır.

 

5-Çekici bulmuyorsanız;İlişkiyi canlandırmak adına eşinizin yaptığı tüm değişim çabaları (davranış,fiziksel değişim, imaj,kıyafet, alışkanlık v.d) sizin için bir anlam ifade etmiyorsa, bu durum ayrılık habercisi sayılabilir.

7-İletişim bittiyse;Aynı evi paylaşmanıza rağmen,eskiden olduğu gibi sohbet etmiyorsanız, heyecanla bir şey anlatmıyorsanız, eşinizin anlattıklarını dinlemek eziyet olmaya başladıysa, iletişim durma noktasına gelmiştir.

Bir ilişkinin bitmesi için en geçerli neden iletişimin bitmesidir. İletişim sorunları her ilişkide bazen yaşanabilir ve aşılabilir. Ama iletişim isteğinizin bitmesi kolay aşılabilecek bir sorun değildir.

Değecek bir ilişkiyi ayakta tutmak için her iki tarafta elinden geleni yapmalıdır. Ama olmadığı noktada da, zorlamayla devam edilmesi uygun değildir.

YORUM YAP
YORUMLAR