Gözlerimizi Ortaya Çıkarmak İçin Özel Teknikler!

Gözler her zaman için bir kadının öne çıkarmak isteyeceği bir alan olmuştur.

Göze kalem çekme, rimel sürme, kalıcı makyaj uygulamaları veya diğer yöntemler hep gözlerin ve göz çevresinin daha ön planda olmasını sağlamak için çabalardır. Gözlerin ve kaşların güzelliği üzerine yazılmış şiirler, bestelenmiş şarkılar vardır. O zaman plastik cerrahlar acaba göz çevresi için neler yapabilir, gözleri ön plana çıkarmak nasıl mümkündür acaba?

İşte tüm bu sorunların yanıtları ve daha fazlasını Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Sönmez, bizler için açıkladı.
En önemli husus gözleri sadece gözlerden ibaret olarak düşünmemektir. Göz deyince aslında kaşlar, üst ve alt göz kapakları, kirpikler ve gözlerin yanında bizim kaz ayağı dediğimiz bölge vardır. O zaman gözü öne çıkaracak her işlemde tüm bu bölgeler bir bütün olarak ele almak gerek.

Yaşın Etkisi

Yaşla birlikte ise kaşlar yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru düşer, üst göz kapağını örtecek hale gelir. Aynı zamanda kaşlar seyrelir daha sağlıksız görünür. Üst göz kapaklarında deri gevşekliği olur, yağ torbaları rahatsız edecek derecede belirginleşebilir. Kaz ayağı çizgileri derinleşir. Bunlar gülümserken iyi olabilir ama artık sabit düzeye gelince kimse bu kaz ayağı çizgilerinden hoşlanmaz.

Alt göz kapakları gevşer. Gözün badem şeklinde hatları yuvarlaklaşır. Göz altı boşalır ve torbalanmalar oluşabilir. Tüm bu yaşlanma belirtileri kişiden kişiye farklı boyutlarda ortaya çıkabilir. Kiminde kırk yaşında, kiminde elli yaşında oluşur, ama sonuçta bu değişiklikler oluşur.

Gözlerimizii Nasıl Ortaya Çıkarmalıyız?

Önce nispeten basit olan yöntemlerden başlayayım. İyi uygulanmış bir botox ile hem kaz ayağı bölgesindeki çizgilerinizden kurtulabilirsiniz, hem de aşağı düşmüş olan kaş ve göz kapaklarınızı hafif yukarı kaldırabilirsiniz.

Kalıcı makyaj uygulamalarıyla seyrelmiş ve şekil vermekte zorlandığınız kaşlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu sayede gözler de daha belirgin hale gelecektir. Biraz daha ileri aşamada cerrahi dokunuşları göz önünde bulundurmak gerek.

 

YORUM YAP
YORUMLAR