Erken boşalma sorununuzu bu yöntemle çözebilirsiniz!

Erken boşalma nasıl önlenir? İşte 40 yaş erkeklerde en sık görülen problemlerden biri olan erken boşalmanın nasıl önlenebileceğine dair tüm merak edilenler!

Erken boşalma, diğer isimleri ile ‘kontrolsüz (denetimsiz) boşalma’ tüm toplumda oldukça yaygın görülen bir cinsel sorundur. Peki erken boşalmanın sebepleri nelerdir? Erken boşalma nasıl engellenir?

Erken boşalma üç türde tanımlanır:

1. Primer (birincil) erken boşalma

Hayat boyu sorunun varlığı ile ilgilidir

2. Sekonder (ikincil erken boşalma)

Daha sonradan ortaya çıkmış erken boşalma sorunudur.

3. Durumsal erken boşalma

Belli durumlarda yaşanan erken boşalmadır.

Erken boşalmanın nedenleri nelerdir?

Erken boşalmanın nedenleri kişiden kişiye değişebilir. Fiziksel ve psikolojik etkenler erken boşalmanın nedenleri arasındadır. Hayat boyu var olan bir sorun olabileceği gibi sonradan da ortaya çıkabilir. Her ne kadar ilişkisi olan insanlarda görülme ihtimali de olsa genellikle düzensiz cinsel hayatı olan erkeklerde sık görülür.

Çocukluk döneminde yaşanılan tacizler, tecavüzler, ilk cinsel ilişkinin travmatik olması, psikolojik problemler gibi sorunlar birincil erken boşalmanın nedenleri arasındadır.

İkincil tip erken boşalma sorunlarının ise psikolojik nedenlerin yanı sıra şeker ve kalp hastalıkları, alkol kullanımı, prostat sorunu gibi fizyolojik nedenleri olabilmektedir.

Erken boşalma sorunun altında stres, çarpık ilişkiler, sekse düşkünlük, uykusuzluk, kötü beslenme gibi nedenler de yatabilir.

Erken boşalma nasıl engellenir?

Erken boşalma sorunu ile ilgili doktorunuza başvurabilirsiniz. Bu konu ile ilgili cinsel terapiler yapılmaktadır. Aynı zamanda cinsel birleşme sırasında odak noktasını bozmak tavsiyeler arasındadır.

YORUM YAP
YORUMLAR