Cinsel isteği arttırmanın yolları

Günlük yaşamın telaşı, iş hayatındaki ağır stres, sağlık sorunları ve bunun gibi olaylar… Bunların tümü duygularınızın yanı sıra cinsel hayatınızı da olumsuz yönde etkiliyor.

Egzersiz yaparak cinsel isteğinizi artırabilirsiniz. Fakat, çok fazla vücudunuzu zorlayan sporlardan kaçınılmalıdır.

Sürekli uzun mesafe koşmak damalarınızı genişleterek genital bölgeye giden kanı azaltabilir. Kilo vermek kan bulunan testosteron seviyesini artırır.

İşte Seks İsteğini Arttırmanın Doğal Yolları

Doğal Cinsel Gücü Arttırıcı Besinler Tüketmek

İstiridye, muz, çikolata, fındık, keçiboynuzu gibi yiyecekler hormonları tetikleyerek cinsel isteği artırmaktadır. Bu yiyeceklerin dengeli ve düzenli olarak tüketilmesi cinsel isteği arttırmakta önemli rol oynamaktadır.


Düzenli Egzersiz Yapmak

Cinsel gücünü artırmanın ve aynı oranda sabit tutmanın en pratik yollarından biri de sporu yaşamınızın parçası haline getirmektir. Yapacağınız her türlü egzersiz cinsel gücü artırmada etkili olmaktadır.

 

Stres yönetimi Yapmak

Stres, cinsel yaşamınızın yanı sıra sağlığınızı da olumsuz yönde etkilemektedir. Yaşanılan stres mutsuzluğa, isteksizliğe yol açmaktadır. Pozitif düşünerek stresten uzaklaşmaya veya kontrol altına almaya çalışmak gerekmektedir.

 

Vücut Isısını Arttırmak

Sauna, hamam ve buhar banyosu yapmak, kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki ısının artışına neden olmaktadır. Bu da cinsel enerjinin artmasını ve isteksizliğe karşı etkilidir.

Kendinize Güvenmek

Düzensiz bir beslenme programı veya spor yapmama sadece dış görünüşünüzü olumsuz etkilememektedir. Aynı zamanda ilişki de alacağınız hazzın azalmasına ve isteksizliğe yol açmaktadır.

YORUM YAP
YORUMLAR