Aldatan bir erkek tekrar aldatır mı?

Geçmişten günümüze kadar çok fazla tartışmalara neden olan konulardan biri de aldatan bir erkek tekrar aldatır mı?

Herkes tarafından merak edilen ve günümüzde çok fazla tartışılan konulardan biri de aldatan erkek partnerini tekrar aldatır mı? Aldatan erkek pişman olmaz mı yoksa bu durumu alışkanlık haline mi getirir? gibi soruları Psikoloji ve Bilim Doktoru Zafer Akıncı kadın ve erkek ilişkileri arasındaki bu kritik soruyu değerlendiriyor. 

''Aldatma hiç şüphesiz çok önemli bir ilişki sorunudur ve belki de dünyada hakkında en çok yazılan konulardan birisidir. Ülkemizde Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği'nin yaptığı araştırmaya göre erkeklerin yaklaşık yüzde 58'i, kadınların ise yaklaşık yüzde 40'ı evlilik süresince en az bir kere eşini aldatıyor. Bu sonuç aslında aldatmanın, ilişkiler açısından bir Kangrene dönüştüğünün büyük bir kanıtı durumundadır.'' dedi.

BİR ŞEY BAŞLADIĞI ZAMAN DEVAMI GELİR!

Genellikle kızlar arasında sıkça söylenen ve duyulan cümlelerden biri de ''Bir kere yaptıysa yine yapar!'' söylemidir. Bu durumda sevgiliniz sizi bir kereliğine aldattıysa her seferinde bu durumu tekrarlayacağına emin olmalı mıyız? 

Yapılan araştırmalara göre daha önce bir sadakatsizlik yapan kişinin geleceğe olan davranışları üzerinde herhangi bir etki bulunmamıştır bu durumda halk arasındaki o ''Bir kere yaptıysa yine yapar!'' söylemini çürütmektedir.  

YORUM YAP
YORUMLAR