Yılmaz Morgül: Zeki Müren 'Bodrum'un Paşası'ydı, ben Çeşme'nin Paşası'yım!

Türk Müziği'nin sevilen ismi Yılmaz Morgül bir paylaşım yaparak Çeşmeliler'in kendisine 'paşa' ünvanı verdiklerini duyurdu...

Yılmaz Morgül Amerika'da Trump karşıtı gösteriye katıldı! TIKLAYIN

-Özel Haber-

Bodrum’u çok seven ve oraya yerleşen rahmetli Zeki Müren’e Bodrum halkı “Bodrum’un Paşası’ ünvanını vermişti ve sevgili dostum Zeki Müren bu ünvanı çok sevmişti.

Dün Yılmaz Morgül, bir paylaşım ile Çeşmeliler’in kendisine büyük ilgisini, sevgisini anlattı. Telefonda konuştuk, 

“Bilal yanlış anlama ama Çeşme’de hiçbir yerde benden para alınmıyor. Misafirlerimle restorana gidiyorum, butikten bir şeyler alıyorum, kumrucuya gidiyorum, gevrek alıyorum, esnaf hiçbir yerde elimi cebime attırmıyor.

‘Sen bizim Paşamızsın, sen toplum için hayır işleri yapıyorsun, bedava konserler veriyorsun bir yemeğin parasını mı alacağız?’ diyorlar. Her yerde böyle oluyor; ısrar ediyorum, onlar da ısrar ediyor ve almıyor. Bu sevgi anlatılamaz Bilalciğim.

Çok gurur verici, Zeki Müren Bodrum’un Paşası’ydı, Çeşmeliler de bana aynı teveccühü gösteriyor”

Bilal Özcan yazıyor: Hayatını Zeki Müren’e adayan meçhul kadın! TIKLAYIN

Yılmaz’ın paylaşımı ise şöyle:

“Yaz aylarında ailece geldiğimiz bu cennet noktasında her yerde çoluk çocuk yaşlı genç herkes tarafından çok sayılmak ve sevilmenin mutluluğunu yaşıyorum. 

Zeki Müren Türk Müziği'nin zirvesindeki bir isimdi ve Bodrumlular onu, o da Bodrum'u ve halkını çok severdi. Ünlü sanatç,ı önceLERİ sadece yazları gidip oturduğu Bodrum'a ömrünün son 6 yılında tamamen yerleşmişti.

Yaşlı ninelerin şahsıma söyledikleri “Çeşme’nin Paşası Morgül’ümüz” sözüyle daha bir bağlandım Çeşme’ye. 

Yılmaz morgül Türk Sanat Müziği'ni yeni nesillere sevdirmeye çalışan başarılı bir müzik insanı ve yardımsever olarak geniş kitleler tarafından sevilen bir sanatçı...

Takdir edilmek, sevilmek saygı duyulan olmak bir sanatkar için ulaşılabilecek en güzel insanlık tasviridir. 

Yıllarca İzmir’de yardım kuruluşları İçin yaptığım çalışmalarım, huzur evleri moral konserlerim, hasta çocuk dernekleriyle ilgili aktivitelerimin şahsıma takdim edilen ‘Çeşme’nin Paşası Morgül’ ünvanını getirdiğini sanıyorum. 

Bu teveccüh için herkese kalbi teşekkürlerimi ömrüm boyunca bir borç bileceğim efendim. 

Saygılarımla”

YORUM YAP
YORUMLAR