Yeşilçam yıldızı Tolga Savacı'nın yeni mesleği şaşırttı

Yeşilçam'ın en yakışıklı oyuncularından olan Tolga Savacı, yıllar sonra yeniden ortaya çıktı.

80'li yıllarda Yeşilçam'a adım atan Tolga Savacı, bir dönemin en popüler isimleri arasında yerini alıyor. Başarılı oyunculuk performansı ve yakışıklılığı ile genç kızların gönlüne taht kurmuş olan Tolga Savacı, birçok filmde rol aldı. Şimdilerde yaşamını Amerika'nın New Jersey eyaletinde eşi Nermin Bezmen'le geçiren Savacı, 1990'lı yıllarda klasik araçlarıyla drag yarışlarına katılması ile gündeme gelmişti.

Ünlü oyuncu, kazandığı mekanik tecrübeyi Amerika'da işe çevirdi. New Jersey'de klasik araçların yanında güncel araçların da mekanik tamiratlarını ekibi ile birlikte gerçekleştirdiğini ifade eden Savacı, şunları söylemişti:

"Biz maalesef ki Yeşilçam'ın artık kasetlere hapsolmuş 80'li yıllarında Türk sinemasında bulunduk. 70'li yılların olumsuz etkilerini silmemiz hiç kolay olmadı ama bunu başardık. O zamanlar star sineması vardı. Küçük bütçelerle, sınırlı sayıda ekiplerle başarılı işlere imza attık. Günümüz sinemasında ve dizi sektöründe bu işler artık onlarca kişilik çalışanlarla yürüyor. Ama yine de izleyiciye istenilen duyguyu geçirmek hiç kolay olmuyor. Hiç güvenmediğim reyting savaşlarında mağlup olan dizi acımasızca yayından kaldırılıyor. Bu nedenle uzun süredir sektörden uzağım"

YORUM YAP
YORUMLAR