Ünlülerin uyuşturucu davasında neler yaşandı?

Uyuşturucu ticareti yapmaktan 4er yıl 2’şer ay hapse çarptırılan oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca’nın da aralarında bulunduğu sanıkların İstinaf Mahkemesinde yeniden yargılandıkları dava görüldü.

Ünlülerin de aralarında bulunduğu ve yaklaşık 6 yıl süren uyuşturucu davasında, İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca'yı 4'er yıl 2'şer ay, şarkıcı Cenk Eren'i ise 6 yıl 3 ay hapse çarptırmıştı.

Yerel mahkemenin geçtiğimiz yıl mayıs ayındaki kararının ardından dosya, İstinaf Mahkemesine taşınmıştı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, ünlü oyuncuların da aralarında bulunduğu 20 sanığın yeniden yargılanmasına karar vermişti. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi'nde yeniden görülen davaya, oyuncular Gizem Karaca ve Yusuf Akgün'ün de aralarında bulunduğu sanıklar ve avukatları katıldı. Davadaki tek tutuklu sanık Murat Özgener ise cezaevinden getirildi. Oyuncu Çağatay Ulusoy ve sanatçı Cenk Eren ise mazeret sunarak duruşmaya katılmadı.

Gizem Karaca: Anne olma hayalim var

Anne olma hayali olduğunu ancak önündeki engellerden dolayı cesaret edemediğini söyleyen oyuncu Gizem Karaca, “Bu olay yaşandığında daha 19 yaşındaydım. Türkiye'ye ailemle birlikte geleli 3-4 yıl olmuştu. Çok hızlı bir şekilde iş hayatına atıldım. Çalışma ortamında uyuşturucu madde ile tanıştım. İş ve arkadaş ortamında kullandım. Ancak uyuşturucu madde satın almadım, kimseye vermedim, üzerimde bulundurmadım. Kimseye vermem mümkün değil. 7 yıl oldu. Bu sürede çok etkilendim ve yıprandım. Geçen yıl evlendim. Anne olmak ve gelecekle ilgili plan yapmak istiyorum. Bu dava önümde engel olarak durmaktadır. Bunların göz önünde bulundurulmasını ve beraatıma karar verilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘Sarımsak aparatı sadece kullanım için delil olabilir'

Karaca'nın avukatı  ise, müvekkilinin uyuşturucu kullandığını kabul ettiğini ancak ticaretini yapmadığını vurgulayarak, “Elde edilen aparat sarımsak öğütmede kullanılan bir aparattır. Üzerinde uyuşturucu madde bulaşığı elde edilememiştir. Bu da sadece kullanım suçuna delalet edebileceğini göstermektedir” dedi. Davadaki tek tutuklu sanık Murat Özgener ise pişman olduğunu söyledi.

‘Ticaret yapsaydım az para ile tiyatro yapmazdım'

Oyuncu Yusuf Akgün ise, bir dönem uyuşturucu kullandığını belirterek, kimseye uyuşturucu temin etmediğini anlattı. Oyuncu Kaan Turgut da tiyatro sanatçısı olduğunu söyleyerek, “Uyuşturucu madde ticareti yapsaydım az bir para için bu kadar tiyatro oyunu oynayıp kendimi yormazdım” dedi.

'Allah bizi affetsin' diye savunma yaptı

Uyuşturucu kullanarak hata yaptığını söyleyen oyuncu Tolga Disanlı, “Biz de her insan gibi fıtrat olarak yanlış yaptık ve kullandık. Allah bizi affetsin” ifadelerini kullandı.

Yarım sigarı Çağatay ile açtık'

Sette çalıştığını söyleyen Niyazi Canbaz ise Çağatay Ulusoy'un bir kes evine geldiğini ve yarım sigaralığı birlikte içtiklerini anlattı.Çağatay Ulusoy'un avukatı  ise, müvekkilinin uyuşturucu madde ticaretinden sorumlu tutulamayacağını düşündüğünü söyledi.

Çağatay Ulusoy Cenk Eren savunma yapacak

Ceza Dairesi heyeti, Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren'in mazeretini kabul ederek, savunmalarının alınması için duruşmayı erteledi. Öte yandan tutuklu sanığın da tutukluluk halinin devamına karar verildi. (Sözcü Gazetesi, Sevgim Begüm YAVUZ)

YORUM YAP
YORUMLAR