Üç Kuruş'un Neriman'ı Nursel Köse'den yıllar sonra gelen 'Yaşamın Kıyısında' itirafı

Şimdilerde Üç Kuruş dizisinde hayat verdiği Neriman karakteri ile izleyici karşısına çıkan Nursel Köse, Yaşamın Kıyısında filmine dahil olma sürecini anlattı.

Birçok başarılı projede rol almış olan Nursel Köse, şimdilerde Show TV'nin sevilen yapımlarından olan Üç Kuruş dizisinde Neriman karakterine hayat veriyor. Hülya Koçyiğit, "Film Gibi Hayatlar" adlı programına konuk olan Nursel Köse, Fatih Akın'a 'En İyi Senaryo Ödülü' kazandıran 'Yaşamın Kıyısında' filminin kadrosuna nasıl katıldığı hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Köse, şunları söyledi: "Fatih Akın, benim daha önce oynadığım 'Anam' filminin yapımcısıydı. Bütün filmlerin yapımcısıydı o zamanlar Almanya'da. 'Anam' filminin çekimlerinde bizi ziyaret etmişti. Daha sonra galalarda gördük. Ortak arkadaşlarımız vardı, görüşüyorduk. O hep şaşırıyordu ve bana 'Senin gibi güzel bir kadın niye hep böyle ezik rollerde? Ben farklı rollerde oynatacağım. Bir gün seninle mutlaka çalışacağız.' dedi.

Aradan zaman geçti ve beni aradı Fatih. 'Önümüzdeki iki sene içinde çocuk sahibi olmak istiyor musun?' dedi. 'Yok.' dedim. 'O zaman birlikte çalışacağız. Senin için güzel bir rolüm var.' dedi ve 'Yaşamın Kıyısında' filminde oldum. Tuncel Kurtiz ile oynadık. Ben acayip heyecanlıydım. Filmle birçok ödül kazandık. Bana çok iyi geldi o film, her türlü. Hem Türkiye'de tanınmam açısından hem dünya sinema platformunda birdenbire olmam hem de Tuncel Kurtiz gibi oyuncularla oynamam önemliydi."

YORUM YAP
YORUMLAR