Serenay Sarıkaya kimlerle aşk yaşadı?

Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991 Antalya’da doğmuştur. Annesi Ümran, babası Mustafa Sarıkaya’dır. Ne yazık ki, Seranay 6 yaşında iken annesi ve babası ayrılmışlar.

Serenay’ın ifadesine göre, güçlü bir kadın olan annesi Ümran Hanım, şöhret merdivenlerini tırmanmaya başlamadan önceki süreçte kızını çok güzel büyütmüş, yetiştirmiştir.  

Eğitim olarak, Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nden mezun olmuştur. Psikoloji ile ilgili kitapları meraklı olan Serenay, o zamanlar Psikolog olmak istiyormuş.

2008 yılında, 16 yaşındayken ilk sinema filmi “Plajda” filminde “Aslı” karakteri olarak rol almıştır.  Aynı yıl “Peri Masalı” dizisinde “Talya” rolünü ve “Limon Ağacı” dizisinde “Peri” karakterini canlandırmıştır.

Asıl çıkışını 2008 – 2010 yılları arasında “Adanalı” dizisiyle “Sofia” rolü ile yapmıştır.

Flato Film’de oyunculuk eğitimi alan Serenay Sarıkaya, 2010 – 2012 yılları arasında “Lale Devri” dizisinde “Yeşim” karakteri olarak Tolgahan Sayışman ile başrolü oynamıştır.

Profesyonel Model olan, Seranay değişik aktivitelerde podyuma çıkmıştır.

 

Serenay Sarıkaya 2010 Türkiye Güzellik Yarışması’nda (Mis Turkey 2010) ikinci olmuştur.

Daha sonra Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiş ve yarışmada dördüncü olmuştur. Ayrıca, Juri Özel Ödülünü de almıştır. Bu yarışmalar, Serenay’a  “Lale Devri” deki rolü getirmiştir.

2013 yılı başlarında “Behzat Ç. Ankara Yanıyor “ filmlerde kısa rolde oynamıştır.

Serenay  Ay Yapımla ile anlaşmış, The O.C. nin Türk Versiyonu dizisinde Çağatay Ulusoy ile başrol oynamak üzere anlaşmıştır. Medcezir'de başrolü paylaştığı Çağatay Ulusoy ile aşk yaşadıklarına dair haberler yapıldı

Serenay Sarıkaya’nın bir de şarkıcılık yönü var. Profesyonel olmasa da çıktığı programlarda, dizilerde bu yönünü de ortaya çıkartmıştır.

Sesi güzel, en azından dinlenir nitelikte. 9 Aralık 2012 tarihinde, Beyaz Show’da, “Söyle buldun mu aradığın aşkı”  şarkısını pek güzel canlı olarak seslendirmişti.

Geçtiğimiz Haziran 2013 tarihinde “Saba Tümer’le Bugün” programında söyleşi yapmıştır, hayatının bilinmeyen yönlerini anlatmıştır.

Ay Yapım, Medcezir dizisinde de Serenay’ın sesini izleyiciye dinletti. Dizinin 3.cü bölümünde Panayır sahnesinde “Sende yaz, yaz “ şarkısını söyledi. 6.Bölümde Çağatay Ulusoy ile “Ah bu ben” şarkısını ve 10.bölümde Çağatay Ulusoy İle “Karaoke” yaptılar, “Senden daha güzel, senden daha özel” şarkısını birlikte söylediler. Çok beğenildi ve Sosyal Medyada ses getirdi.

Serenay Sarıkaya’nın bir de aşk hayatına göz atarsak,  “Lale Devri” dizisinde beraber oynadığı Tolgahan sayışman ile adı aşk dedikodularına karışmış. Bir barışık, bir ayrılık süren arkadaşlıkları, Tolgahan’ ın ifadesine göre 2012 Aralık ayında tamamen kapanmıştır. Tolgahan Sayışman'ın Almeda Abazi ile mutlu bir evliliği var.

 Antalya’lı evli bir işadamı olan Murat Süğlün ile seneler önce aşk yaşadığına dair iddialar ortaya atıldı. Serenay Sarıkaya cephesi iddiaları yalanladı

Serenay Sarıkaya Kerem Bursin'le Mavi reklam film çekimlerinde tanışmış ve aşk yaşamışlardı.

Güzel oyuncunun şimdi ismi Cem Yılmaz'la anılıyor. İki isim Atina sokaklarında görüntülendi 

 

YORUM YAP
YORUMLAR