ÖDÜLLÜ OYUNCUDAN DİZİLERE SERT ELEŞTİRİ

İSVİÇRE DOĞUMLU OYUNCU LALE YAVAŞ, TÜRKİYE'DEKİ DİZİLERİN ÇALIŞMA ŞARTLARININ ZOR OLDUĞUNU AÇIKLADI. BİR DÖNEMİN EN ÇOK İZLENEN HATIRLA SEVGİLİMDE OYNAYAN YAVAŞ, "SETTE ÇOĞU KEZ UYUYA KALDIM" DEDİ.

İsviçre doğumlu oyuncu Lale Yavaş, Türkiye'deki dizilerin çalışma şartlarının zor olduğunu açıkladı. Bir dönemin en çok izlenen Hatırla Sevgilimde oynayan Yavaş, "Sette çoğu kez uyuya kaldım" dedi

İsviçre'nin başkenti Zürih'de dünyaya gelen Türk asıllı oyuncu Lale Yavaş, Türkiye'de dizi sektöründeki çalışma şartlarının çok ağır olduğundan yakındı.

 

60 DAKİKAYA İNDİRSİNLER

Bir dönem büyük beğeniyle izlenen Hatırla Sevgili dizisinde rol alan oyuncu, "Türkiye'de dizilerde çalışmak çok zor. Set ortamı çok ağır. O kadar kazalar oldu, oyuncular, ekipte çalışanlar hayatını kaybetti. Bunları görünce çok üzüldüm. Dizilerin 60 dakikaya inmesi gerekiyor. Bu tempoda çalışmak imkânsız. Benim sette yorgunluktan uyuduğum oluyordu" dedi.

YEŞİLÇAM HASTASI

Yeşilçam filmlerinin tutkunu olduğunu da sözlerine ekleyen oyuncu,"Yeşilçam filmlerinin hastasıyım. İsviçre'de Yeşilçam filmlerinin kasetlerini alıp seyrediyorduk. Türkiye'de çok iyi oyuncular var" ifadeisni kullandı.

Aşık Veysel bir hazine

'Güzelliğin On Par'etmez' filmindeki oyunculuğuyla Altın Portakal'da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü alan Yavaş, rolüne Aşık Veysel'in şarkılarını dinleyerek hazırlandığını belirtti. Sanatçı, "Aşık Veysel'in şarkılarını bulup dinliyordum. Aşık Veysel Türkiye'de yaşayan insanlar için bir hazine" diye konuştu.

 

OKAN IŞIK - BUGÜN GAZETESİ

YORUM YAP
YORUMLAR