Nebahat Çehre'den yıllar sonra gelen güzellik yarışması itirafı

Aşk-ı Memnu'nun Firdevs'i Nebahat Çehre konuk olduğu programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yeşilçam'ın usta isimlerinden olan ve Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Firdevs Hanım karakteri ile hafızalarda yer edinen Nebahat Çehre, Fatih Altaylı'nın programının konuğu olduğu. 1960'ta yılında 15 yaşındayken katıldığı güzellik yarışması hakkında konuşan Nebahat Çehre, katılma süreciyle ilgili şunları aktardı:

"15 yaşındaydım, benden iki yaş büyük bir arkadaşım katılacaktı başvuru için beraber gittik. Orada 'siz de katılın' dediler. Annem de güzellere çok meraklıydı. Anneme sordum, 'çok ufaksın ama istiyorsan seçmelere gir' dedi. Bilinçsizlikti, bence çok yanlıştı. Güzellik kavramını bilmiyordum, çocuk sayılırdım yani."

Sinema serüveni hakkında da açıklamalarda bulunan Çehre, "İki sene boyunca sinema tekliflerini kabul etmedim. Taksim Sarayı'nda bir mimarın yanında sekreterlik yaptım, ardından da Çocuk Tiyatrosu'na başladım. Dostlar arasından bir menajer çıktı. 'Neden sinemaya başlamıyorsun?' dedi. Bir filme başladım şımarık bir salon kızını oynuyordum, rolü yarıda bıraktım. Bilinçsiz bir oyuncu ne yaparsa, 'ben zengin şımarık bir çocuğu değilim' dedim, özleştirmiştim kendimi.

Sonra bir avukatlık rolü çıktı. Üvey babam da avukattı. 'Kanun Kanundur' filmiyle sinemaya başladım. 127 filmde rol aldım." dedi.

YORUM YAP
YORUMLAR