MasterChef Berk İlter kimdir?

Berk İlter, MasterChef Türkiye 2020'de final turunu geçerek ana kadroya kalmayı başardı.

MasterChef Türkiye final turunda kazanan isim Berk İlter oldu. Böylece Berk İlter , MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 11. yarışmacı oldu. MasterChef'in 23. bölümünde Berk İlter, şeflerin oybirliği ile verilen karar sonunda MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı olma hakkını kazandı. 

BERK İLTER KİMDİR?

Berk İlter, 20 yaşında. Aşçı. Yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. 13 yaşından beri mutfaklarda olan ve yurt dışında eğitim alan Berk İlter, aslen Tokatlı. Berk İlter, MasterChef Türkiye’nin ilk turunda General Tso Chicken yemeği ile jüri karşısına çıktı. Başarılı bir tabak çıkaran Berk İlter, üç evet oyu alarak üst tura çıkmayı başarmıştı.

berk

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

berk2

MasterChef Türkiye 2020’de günün son grubunda Berk İlter, Ermancan Gözüm ve Baran Bodur yer alıyordu. MasterChef 2020 son bölümde şefler, bu yarışmacılardan dana pikata, enginar püresi ve kapari sos istediler. Yarışmacılar, 30 dakikalık süre içinde bu yemeği yapmak için uğraş verdi. Süre sonunda en zayıf tabağı hazırlayan Ermancan Gözüm olurken üçlü düelloyu kazanan Berk İlter oldu.

YORUM YAP
YORUMLAR