Heybeliada’da korkutan yangın! Çok sayıda ekip gönderildi

İstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. Yangına karadan ve havadan ekipler tarafından müdahale ediliyor.

Sözcü'nün haberine göre; Heybeliada’da yangın çıktı. Dumanlar İstanbul’da Caddebostan sahilinden de görülürken kuvvetli rüzgar nedeniyle yangının hızla büyüdüğü öğrenildi.

Yangın için çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edilirken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yangın bölgesine gittiği belirtildi.

Pakdemirli, yaptığı açıklamada “Yangına 2 uçak, 5 helikopter, 6 arazöz, 40 personel sevk edildi” dedi. İBB Sözcüsü Murat Ongun da İstanbul itfaiyesinin tüm ekipleriyle Heybeliada'da çıkan yangına müdahale ettiğini belirtti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Adalar İlçemizde bugün saat 17.07’de Heybeliada Aşıklar Yolu mevkiindeki ormanlık alanda iki farklı noktada orman yangını çıkmıştır.

* Yangına Orman Bölge Müdürlüğü İtfaiye Teşkilatı, İBB İtfaiye ve Harp Okulu personel ve ekipmanları ile 2 adet helikopterle müdahale edilmektedir.

Yangın söndürme çalışmalarına Tarım ve Orman Bakanlığımızca çevre illerden 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı sevk edilmiştir.

* Yangını söndürme çalışmaları devam etmekte olup, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır.

Yangınla ilgili bir paylaşımda bulunan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, “Bir haftada 3. yangın. Dikkat etmiyoruz. Ateşle oynuyoruz resmen. Çok acı. Deneyimli herkes Heybeliada’ya gelsin. Acil” ifadelerine yer verdi.

“3 DAKİKA SONRA İLK MÜDAHALE YAPILDI”

Orman Genel Müdürlüğü, saat 17:33’de başlayan yangına 3 dakika sonra saat 17:36’da ilk müdahalenin yapıldığını açıkladı.

Orman Genel Müdürlüğü, yangını kontrol altına alma çalışmalarının devam ettiğini aktardı. (Sözcü, Mert Öz)

YORUM YAP
YORUMLAR