AYSEL GÜREL GERÇEĞİ!

MEHTAP AR BİLAL ÖZCAN'I ARADI VE ANNESİ AYSEL GÜREL İLE YONCA EVCİMİK KONUSUNDA TÜM BİLİNMEYENLERE AÇIKLIK GETİRDİ. YONCA, ABONE'Yİ ALIP GİTTİKTEN SONRA ANNEMİ HİÇ ARAMADI. ANNEMİ HASTANEDE DE ARAYIP, SORMADI. ANNEM ONA ŞARKI FİLAN VERMEDİ...

YONCA EVCİMİK’E 
AYSEL GÜREL CEVABI!

Aysel Gürel’in kızlarından Mehtap Ar aradı,
“Bilal, Yonca Evcimik’in annemle ilgili söyledikleri doğru değil. Gerçekleri sana anlatacağım, senin yazmanı rica ediyorum” dedi.
Ve anlattı:
“Ünlülerin, annemle ilgili anılarını anlattığı belgeselde, ablam Müjde Ar, ‘Aysel’in Yonca Evcimik’le ilgisi yok, görüşmüyorlardı’ dedi. Yonca da bu sözler üzerine medyaya, ‘Aysel ile aramızda bir küslük yoktu, öyle olsaydı hasta yatağında beni arayıp şarkı vermezdi. Bayrağın önce Sezen’e sonra bana geçeceğini söylemişti’ diye açıklama yaptı.
Bunlar doğru değil. Doğru olan şimdi söyleyeceklerimdir:
Yonca Evcimik annemden ‘Abone’yi aldı ve gitti. Bir daha arkasına bakmadı, Aysel Gürel’i hiç aramadı. Annem de onun mevzusunu hiç yapmadı. Annemin hayatta kimseye bir kızgınlığı yoktu. Bunun da lafını etmedi. Annemin vefat etmeden önce hastane macerası 2 ay 10 gün sürdü. Yonca hastanedeyken de aramadı. Annem 17 Şubat’ta vefat etti. 7 Şubat doğum günüydü. Doktorlar söylüyordu artık son zamanlarıydı. Yonca reklamı olsun diye o doğum gününe geldi.
-CD meselesi nedir? diye sordum…
“Annem hastanedeyken hastalığını hiç söylemedik. Ama çevremiz biliyordu. İnsanlar gelip gidiyordu ziyaretine, ‘Ben hasta mıyım bu arkadaşlar niye geliyor’ diyordu.
Biz de annemin manevi oğlu İlker Özdemir’le birlikte bir CD hazırlığı başlatalım, anneme de böyle söyleyelim dedik. Hastaneye gelen insanlar güya CD görüşmesi için geliyorlardı. Annem hep böyle bildi. O CD’de olacak isimleri de annem, İlker ve ben belirledik. O isimler arasında Yonca Evcimik’in adı bile geçmedi. İlker’i ve birkaç kişiyi aramış, “Ben de olmak istiyorum o CD’de’ diye. Annem de biz de “İstemiyoruz” dedik. Annem ismini ağzına bile almadı. Annem isteseydi o CD’de o da olurdu. Ayrıca annem onu arayıp şarkı filan da vermedi. Annemle ilgili konuşmasın, annemle gündeme gelmek istiyor ama Aysel Gürel’i reklam aracı olarak kullanmayı bıraksın.”
Bu konuyu yazmaya devam edeceğim…
YORUM YAP
YORUMLAR