Avukatın ısrarlı çabası, 35 yıllık seri cinayet ve tecavüzlerin sırrını çözdü

Fransa’da 35 yıldan beri aranan seri katilin, o dönemler jandarma olan, sonradan polis teşkilatına geçen 59 yaşındaki bir polis olduğu ortaya çıktı.

BURAYA TIKLAYARAK YOUTUBE KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ

Fransız basını tarafından 'Le Grele' lakabı takılan katilin, geçtiğimiz Çarşamba intihar eden 59 yaşındaki François Verove olduğu açıklandı. 

1986-1994 yılları arasında Fransa’da en az 3 cinayet ile 6 tecavüz olayına karışan seri katilin eşi, kocasının üç gün önce aniden ortadan kaybolması üzerine polise kayıp ihbarında bulunmuştu.

Fransız kamuoyunu uzun süre meşgul eden ve katil zanlısının yüzündeki sivilce izlerinden dolayı « Le Grele davası » olarak anılan seri cinayet ve tecavüz olayları ile ilgili soruşturmayı sürdüren Paris, 'Soruşturma Savcılığı' tarafından DNA testi için çağrılan 59 yaşındaki polis memurunun geçtiğimiz Çarşamba günü intihar ettiği belirtildi.

Katil polis François Verove, 35 yıldır hiç bir şüphe uyandırmadan toplum içindeki yaşantısını sürdürdü. Taa ki mağdur ailelerinin avukatının, soruşturma savcısını, katilin o yıllarda bölgede görev yapan bir jandarma ya da polis memuru olabileceğine ikna etmesine kadar...

İntihar etmeden önce bir mektup yazan François Verove, 1986 yılında başlayıp 1994 yılında son bulan cinayet ve tecavüz olaylarını üslendiği kaydedildi.

AVUKATIN BÜYÜK ÇABASIYLA ÇÖZÜLDÜ, AVUKAT: SUBAY YA DA JANDARMA OLDUĞUNA KANAAT GETİRDİK!

Mağdur aileleri temsil eden avukat Didier Saban basına verdiği demeçte, “Hem kurbanlarına uyguladığı şiddetten hem de uyguladığı taktiklerden onun bir subay ya da jandarma olduğuna kanaat getirdik” dedi. 

Verove'nin kimliği, Soruşturma Savcısının bir süre önce, o dönemlerde Paris bölgesinde görev yapan 750 jandarma memuru için DNA örneği vermeleri konusunda her birine teker teker mektup göndermeye karar vermesiyle bulundu. Mektup ulaşan isimlerden biri 59 yaşındaki Verove'du. 

Midi Libre gazetesi tarafından aktarılan habere gör,e François Verove’nin DNA’sının, 35 yıldır aranan seri katil ve tecavüz suçlusunun bıraktığı DNA örnekleriyle eşleştiği duyuruldu. 

BURAYA TIKLAYARAK YOUTUBE KANALIMA ABONE OLABİLİRSİNİZ

GÖZÜNÜ KIRPMADAN ÖLDÜRÜYORDU

İlki 5 Mayıs 1986 tarihinde Sosyal Sigortalar Kurumu’nda çalışan Cecele Bloch’un öldürülmesiyle başlayan ve 9 Haziran 1994 tarihinde Karine Leroy adlı genç kadının öldürülmesiyle son bulan cinayet ve tecavüz serisinin zanlısı François Verove’nin kendisinden istenen DNA örneklerini verdiği anda yakayı ele veceğini bildiği için intihar ettiği ifade edildi.

29 Nisan 1987 yılında 20 yaşındaki Alman kökenli İrmgard Mueller adlı genç kıza tecavüz ettikten sonra öldürdüğü kesinlik kazanan katilin 4. bir cinayet işlediğinden de şüpheleniliyor. 

35 yıldır polis ve basın-yayın organlarını meşgul eden katil ve tecavüz suçlusu ile ilgili olarak polisin elinde sadece robot resmi ve DNA örneği bulunuyordu.

Seri katilin son robot resmi ise 1994 yılında tecavüze uğrayan 11 yaşındaki Ingrid atlı küçük kızın anlatımlarıyla gerçekleştirilmişti. 

YORUM YAP
YORUMLAR