"ASLI’NIN PATOLOJİK BOYUTTA SORUNLARI VARDI."

İŞADAMI AHMET BAYER, BODRUM'DA MANKENLER KRALİÇESİ ASLI BAŞ’IN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ KONUŞTU.

 

İşadamı Ahmet Bayer, geçtiğimiz hafta, Bodrum'da Mankenler Kraliçesi Aslı Baş’ın ölümüyle ilgili gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, oğulları Hakan Bayer ile Volkan Bayer ise tutuklanmıştı. Ahmet Bayer, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek hakkındaki iddiaları cevapladı:

 *Bugüne kadar sevgili Aslı’ya olan saygım ve sevgimden ve çocuklarının intihar etmesini kabullenemeyen acılı bir anne babanın sadece acılarını paylaşmak istemelerini sandığımdan,basına kamuoyuna hiçbir açıklamada bulunmadım.

*Aslı Baş ile biz 2006 Mayıs sonu Haziran başı Clup Flipper’da düzenlenen bir organizasyon esnasında tanıştık ve bu bir haftalık organizasyonun sonunda birlikte benim yatımla seyahate çıktık. Aslı Baş ile ilişkimiz orda başladı.

*1 Eylül 2006’daki kazadan sonra telefonlarım çok yakın bir dostumdaydı ve Münich’teki hastanede yatarken yanıma geldi. Orda hemşire servisi olmasına rağmen Aslı bana kendisinin bakmak istediğini hemşire istemediğini söyledi ve o dönemdeki tüm ihtiyaçlarımda kendisi birebir bana destek oldu. Her gün 6 saat süren rehabilitasyon tedavileri boyunca yanımdan hiç ayrılmadı. Hatta kadim dostum Sevgili Ali Şen Köln’de beni ziyarete geldiğinde Aslı’nın bu fedakarlığını bu sevgisini gördüğü zaman takdir etmiştir.

 

*Aslı’cığım dünyanın en temiz kalpli, en iyi insanlarından biriydi ve hayat doluydu. Birbirimize çok uyuyorduk. Ancak Aslı’nın maalesef patolojik boyutlarda bir kıskançlık ve buna bağlı sinir krizleri geçirme sorunları vardı.

 

*En az haftada bir veya 15 de bir yaşadığımız bu krizler, aramızdaki ilişkiyi oldukça gerdi ve 2008 Ağustos başlarında Aslı ile ilişkimizi ben bitirmek zorunda kaldım. Bu ayrılıktan sonra Aslı’yla ara ara görüşmelerimiz, dostluğumuz, devam etti.

 

*Daha sonra Aslıyla tekrar 2010 yılı başlarında daha sık görüşmeye başladık. Ama psikolojisi bozuktu.

 

*Bir psikolog hanım bulduk.  Psikolojik tedavisi Ocak 2010 da başlayıp Mayısa kadar devam etmiştir. Mayıs ayında bana Amerikan hastanesinde

başka bir psikoloğa gittiğini ve onun verdiği yeni ilaçların kendisine çok daha iyi geldiğini ve kendini çok mutlu hissettiğini söyledi. Ve tekrar birlikte olmak istediğini söyledi.

 

*Birkaç hafta sonra en yakın arkadaşıma ve Aslı’ya artık kendisini kızlarımla kız arkadaşım olarak tanıştıracağımı söyledim. O da benim çok yakın dostlarıma inanamıyorum Ahmet artık benle bir gelecek düşünüyor beni çocuklarına tanıştıracak dünyanın en mutlu insanı benim demiş. Arkadaşlarımızda bizi kral kraliçe ilan ettiler bu aile arasında bir nişan mahiyetinde idi. Buyurun o dönemlere ve Aslı’nın intiharına kadar ailece geçirdiğimiz günlere ait ne kadar herkesin mutlu olduğunu gösteren binlerce sözden çok daha değerli olan birkaç fotoğraf…

Fakat 1 hafta önce öğreniyorum ki, Aslı 21 Şubat 2009 da alkol ve 5 kutu çeşitli ağrıkesici sakinleştirici ilaç alarak intihara teşebbüs etmiş. Bakırköy Acıbadem Hastanesine kaldırılmış. Orda midesi yıkanmış ve hayata geri döndürülmüş.

 

*Aynen son intihar girişiminde de görgü tanıklarının da ifade ettiği gibi Aslı yanımdan ayrılırken 6-7 yavaş adımla yürüyüp aniden koşmaya başlayarak 4-5 adımda bahçe çitlerine ulaşıp kendini aşağıya atmıştır.

 

*Size soruyorum bir insan öldürmeye niyeti olduğu bir kişiyi evinin içine sokar, çocuklarına kız arkadaşım diye tanıştırır ve 1500 müşterinin bulunduğu bir otelde evinin bahçesinden bu kişiyi aşağı atar mı?

 

*Bugüne kadar sadece şahit veya görgü tanığı olduğumuz için dosya gizlilik nedeniyle bize gösterilmedi. Biz bu bilgilere daha 3 gün önce sahip olduk ve burada kasten kamuoyu vemaalesef çok daha vahim olanı adalet yanıltılmaya uğraşılmıştır. Ve kısmen de başarılı olmuştur. Ben Türk Adaletine sonuna kadar güveniyorum. Çocuklarımın masumiyeti çok kısa zamanda ispat edilecektir.

 

*Tüm suçlamalar bilirkişi raporlarına dayandırılmaktadır. Bilirkişiler, karşı taraf avukatlarınınsavcılık makamına önerdiği bilirkişilerdir. Kendi uzmanlık alanları dışında tespitler veyorumlar yapmışlardır. Bu tespitler vahim hatalar ile doludur.

 

*Sonuç olarak Aslı’nın bu beklenmedik ve ani şekilde aramızdan ayrılmasına ben anne ve babasından çok daha üzgünüm.

 

*Aslı benim hayatımın en zor günlerinde benim yanımda olmuş ve hayatımı birleştirmeye karar vermiş olduğum sevdiğim bir kadındı. Onu ömrümün sonuna kadar saygı, sevgi ve şükranla anacağım.

 

 

YORUM YAP
YORUMLAR