Bilinçaltı uzmanı yorumladı: Ceceli, öfke ve çaresizliğe kapılmış olabilir

Mustafa Ceceli'nin, boşandığı eşi Sinem Gedik ile İntizar'ın görüntülerini delil göstererek eşine dava açması, kamuoyundan büyük tepki çekmişti. Bilinçaltı uzmanı Nagihan Sungur konuyu değerlendirdi.

Erkan Zing (ÖZEL HABER)

Mustafa Ceceli'nin, çocuğunun annesi boşandığı karısı Sinem Gedik'in suç işlenerek çekilen özel görüntülerini, mahkeme dosyasına koyarak 'Velayeti iptal' davası açması özellikle kadın kuruluşlarının büyük tepkisini çekmişti.

Biz de www.bilalozcan.com olarak konuyu, branşlarında takdir gören çalışmalara imza atmış uzmanlara danışmaya karar verdik... İlk olarak, 'Bilinçaltı Uzmanı Nagihan Sungur'un konuyla ilgili değerlendirmelerini yayınlıyoruz...

Bilinçaltı uzmanı Nagihan Sungur

Oğlunun velayetini almak için eski eşi Sinem Gedik'in şarkıcı İntizar ile ilişki yaşadığını gösteren videoları mahkemeye delil olarak sunan Şarkıcı Mustafa Ceceli'ye son haftalarda sosyal medya kullanıcıları ve ünlüler dünyasından tepkiler yağdı ve Ceceli davranışlarından dolayı çok eleştirildi. 

Peki geçmiş dönemde yaşanan olaylar Ceceli’nin ruh halini nasıl etkiledi de sonuç olarak bu davranışları sergiledi?

Düşünce, duygu ve davranışlar birbirinden ayrı düşünülemeyecek kadar önemli bir bütündür. 

Kişinin yaşadığı herhangi bir olayda, bu olaya yüklediği anlam o kişinin düşüncesini yansıtır ve kişiyi bir duygusal duruma sokar. Ardından kişi o duygu durumuyla paralel davranışlar sergiler. Şunu unutmamak gerekiyor ki Mustafa Ceceli de yaşadığı olaylara yüklediği anlam ve hissettiği duygulardan dolayı bir davranış sergiledi.

Kimse yuvasını kolay kolay yıkmaz

Mustafa Cecelinin eşi Sinem Gedik’ten aniden boşanması ve ayrılıktan kısa süre sonra Selin İmer ile evlenmesi bir hayli olay olmuştu. Boşanmanın sebebi, her ne kadar Selim İmer olarak görülse de kişi gerçekten mutlu olduğu ve huzur bulduğu bir yuvayı bir başkası için kolay kolay yıkmaz.

Ceceli muhtemelen evliliğinde hissettiği birtakım eksiklikler ve biriktirdiği olumsuz duygulardan dolayı bu evliliği sonlandırıp bir başkasıyla evlenme kararı almıştır. 

Belki tek istediği şey mutsuz bir hayatı sonlandırıp mutlu olabilme ihtimali olan bir hayatı seçmekti, fakat olaylar istediği gibi gelişmedi. Mustafa Ceceli halk tarafından sevilen ve sürekli şarkıcı, besteci ve aranjör kimliği ile gündeme gelen bir sanatçıyken birden durumlar değişti ve Selin İmer ile ilişkisinin ortaya çıkması Ceceli’nin prestijini ve güvenirliliğini sarstı. “İhanet eden koca” olarak eleştirilerin odağı haline geldi. 

Kişi, kendisini aklamaya ihtiyaç duyar

Böyle bir değişim kişide büyük bir hayal kırıklığının yansıra üzüntü, çaresizlik hissi ve öfke gibi bir takım olumsuz duygular oluşturabilir. Ünlü ve medyalardan düşmeyen biri, bu duygularla sürekli yüzleşmek zorunda kalır ve duyguların yükü zaman geçtikçe ağırlaşır. Kişi, bu olumsuz duygulardan kurtulmak için kendini ifade etmeye ve çevresine karşı kendini aklamaya ihtiyaç duyar. Fakat Mustafa Ceceli’nin durumunda bunu başarabilmek için çok sağlam bir koza ihtiyacı vardı. 

İntizar’ın yeğeninin kocası, İntizar ile Sinem Gedik ilişkisini Mustafa Ceceli’ye mail atarak, Ceceli’nin ihtiyacı olan kozu sundu. 

Daha güçlü bir neden olmalı

Kendisini aklayabilmesi için ve “İhanet eden koca” sıfatından kurtulabilmesi için bundan daha güzel bir fırsat olamazdı. Peki, kişi sadece kendini ifade etmek ve bozulan imajını düzeltmek için gözünü karartıp çocuğunun geleceğini riske atar mı? 

Hiç sanmıyorum! Bu olayların bu kadar göz önünde olması çok hassas bir yaşta olan Arın’ı psikolojik olarak etkileyeceği ve ilerleyen yaşlarda bunun olumsuz sonuçlarıyla karşı karşıya geleceği kesin.

Mustafa Ceceli’nin eski eşi Sinem Gedik’e açtığı velayet ve nafaka davası dosyasına, Gedik ve İntizar’ın eşcinsel ilişkilerini kanıtlayan fotoğraf ve video koyması için daha güçlü bir neden olmalı.

Muhtemelen, İntizar ile Sinem Gedik ilişkisi, Ceceli’deki hem var olan olumsuz duyguları alevlendirmiş hem de yeni duygular oluşturup gözünü karartmasına sebep olmuştur. 

Mustafa Ceceli kendisini iki taraftan ihanete uğramış hissedebilir. 

Biri, Gedik ile evliliği döneminde yakın arkadaşı olan İntizar, diğeri ise yıllarını birlikte geçirdiği ve çocuğunun annesi Sinem Gedik. 

İnsanın aklını ister istemez, “Evliyken de ilişkileri var mıydı?” sorusu kurcalar ve bu ihtimal öfkeye neden olabilir. Bunun yansıra, ikilinin çok samimi şekilde yakınlaştığı bir görüntüde Ceceli’nin oğlunun da yanlarında olduğu iddia ediliyor. Bu görüntü Ceceli de öfke ve çaresizlik duygusunu had safhaya çıkarmış olabilir. Öfke ve çaresizlik duygusu insana “asla yapmam” dediği şeyleri yaptırabilecek bir güçtedir!

Bilinçaltı uzmanı Nagihan Sungur

Nagihan Sungur Kimdir?

Sarıkaya’da dünyaya gelen Nagihan Sungur, 1 yaşından itibaren Hollanda’da yaşamaya başladı. Bilgi İşlem ve İşletmecilik bölümünden mezun olan Sungur, ilerleyen yıllarda Orta Düzey Yöneticilik, Yönetim Becerileri, Proje Yönetimi, DiSC Kişilik Envanteri Eğitmenliği, Kişisel Gelişim ve Danışmanlık, EFT terapistliği ve Hipnoz Koçluğu eğitimlerini Hollanda’da tamamladı. 

Daha sonra Türkiye’de NLP İstanbul ve Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği Profesyonel Uzman Koçluk sertifika programına katılarak, Yaşam, Yönetici, Ebeveyn ve Öğrenci eğitmen Koçluğu eğitimini tamamladı.

EFT, TAT, NLP, Hipnoz, Reiki, Bio-enerji, Telepati ve Touch of Matrix (TOM) gibi birçok bilinçaltı ve alternatif tedavi teknikleri eğitimi alan Sungur, kendine öz bir çalışma şekli oluşturarak kişinin ihtiyacına göre kişiye özel çalışmalarda bulunmaktadır.

Yetişkinlerin birçok sorununun altındaki asıl etken, çocuk yaşlarda hissettikleri duygular olduğuna dikkat çeken Sungur, ebeveynleri ve eğitmenleri bu konuda bilgilendirme amaçlı söyleşiler, atölye çalışmaları ve eğitimler düzenlemektedir.

www.nagihansungur.net

YARIN: Psikolog Didem Çengel: Ceceli, iade-i itibar yanılgısına düşmüş olabilir

YORUM YAP
YORUMLAR